SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sockertång 14099287
nr 1409 9287
Sockertång
silver, Ryssland, Delvis förgylld. Längd: 13,5 cm. Vikt: ca 30g
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 19:44:22
29/7 17:32:47
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver